Anasayfa Merak Ettikleriniz

Toksin uygulaması cildinizde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde ve daha pürüzsüz bir cilt oluşturulmasında etkilidir. Toksin uygulaması temelde kırışıklığa neden olan kasların uyuşturulması esasına dayanır. Dolgu ise cildinizde var olan hacim kayıplarını yerine koymak ve/veya şekil değişikliği sağlamak için yapılır.

En sık kullanılan dolgu materyali çapraz bağlı hyaluronik asittir. Hyaluronik asite ek olarak kalsiyum hidroksi apatit ve polikaprolakton da dolgu amaçlı kullanılmaktadır.

Yüz dolgularında Hyaluronik asit kullanımı 1996 yılından itibaren Avrupa’da kullanılmaya başlamıştır.

Dolgu uygulaması yüzün her bölgesine yapılabilir. Önemli olan doğru özelliklerdeki dolguyu doğru bölgelerde kullanmaktır.

Popo ve memede kullanılan dolgular daha uzun süre kalıcı mataryellerden oluşur ve yüzde kullanım için uygun değildirler.

Evet hastanın vücudundan alınan yağın yüze enjeksiyonu da bir dolgu işlemidir. Hastanın yüzü için hangi yöntemin kullanılacağının kararı hekim tarafından verilir.

Dolgu uygulamasına başlama yaşı, yaptırılacak bölgeye göre değişmektedir. Günümüzde daha çekici görünmek adına dudak dolgusu uygulaması 25 yaşa kadar inmiş durumdadır. Bununla birlikte yağ doku ve kemik erimesi nedeniyle yaptırılan dolgular için başlangıç 35 yaş sonrasında başlamaktadır.

Dolgu uygulamasında dolgu seçimi, uygulama yapılacak bölge ve ihtiyaca göre hekim tarafından yapılmalıdır. Dolguların sertliği, akışkanlığı, elastisitesi ve vizkositesi bu seçimi etkileyen unsurlardandır.

Kullanılan dolgunun özelliklerine ve bölgeye göre dolguların kalıcılığı değişmektedir. Çok hareketli bölgelerde, çene, dudak, şakak ve benzeri bölgelerde dolgu malzemesi daha çabuk erimektedir. Daha hareketsiz yerlere yapılan dolguların ise kalıcılığı daha fazla olmaktadır.

Dolgu malzemesi zamanla vücut tarafından metabolize edilerek atılır ve kaybolur.

Yüzde yaşlanmanın neden olduğu yağ dokudaki azalma ve kemik dokudaki kayıplarının, uygulanan çeşitli dolgu materyalleri ile yerine koyulması işlemidir.

Günümüzde gelişen kaliteli dolgu materyalleri ve hekimlerimizin tecrübeleri sayesinde dolgu uygulamaları doğal görüntünüzü kaybetmeden sadece kaybettiğiniz hacmin yerine konmasına olanak sağlamaktadır. Siz tercih etmediğiniz sürece abartılı ve doğal görünümü bozacak işlemler yapılmamaktadır.

Neauvia Stimulate ve Neauvia Hydro Deluxe ile başlayan Yeni Kollajen üretimi bir ay içinde başlar ve 1,5 - 2 ay içinde önemli değişiklikler gözlenmeye başlanır.

Yüzünüzde kullanılan dolgu Neauvia ise uygulamasından sonra bu işlemlerin hepsi yapılabilmektedir. Ancak Neauvia dışında kullanımdaki diğer dolgular ısıdan etkilendiği için cihazlar ile kombine edilmesi önerilmez.

Dolgu uygulaması sonrasında hekiminizin uyardığı noktaları dikkatle dinlemeli ve uymaya çalışmalısınız. Bunların başında fazla sıcak ve soğukla temas etmemek, yüz üstü uyumamak, bol tüketmek gibi uyarılar gelmektedir.

Dudak yüzümüzdeki en hassas bölgelerden birisidir. Dolgu uygulaması sonrası 24 saat kadar hekimin dikkat edilmesini söylediği noktalara özen göstermeli, fazla sıcak ve fazla soğuk ile temas ettirmemeli, ruj, nemlendirici, parlatıcı kullanmamalı ve öpüşmemelisiniz.

Neauvia kullanımdaki diğer dolgulardan farklı olarak; Çapraz bağlayıcı ajan polimer Polietilen Glikol(PEG) kullanımdaki diğer çapraz bağlayıcı ajanlara oranda daha biyouyumlu ve toksisitesi daha düşüktür. Neauvia içeriğindeki kollajenin yapısında yer alan aminoasitler Glisin ve L-Prolin ile dolgu etkisine ek olarak canlandırma ve sıkılaştırma etkisi vardır. Neauvia’nın Stimulate içeriğindeki Kalsiyum Hidroksi Apatit(CaHA; Kollajen üretiminden sorumlu fibroblast hücrelerinin aktive edilmesi ve kollajen üretilmesini sağlamaktadır.)

Kullanımdaki Kalsiyum Hidroksi Apatit içeren dolgular sadece bu etken maddeyi içermektedirler. Ancak Neauvia Stimulate hem Hyaluronik Asit hem de Kalsiyum Hidroksi Apatit içeren dünyada ve Türkiye’de tek dolgudur.

Dolgular arasında herhangi bir etkileşim olmadığı için yeni dolgu uygulamasında hekiminiz sizin için Neauvia kullanmak isterse bir sakıncası olmayacaktır.

Neauvia dolguları formlarına göre değişmekle beraber minimum 6 maksimum 12 aya kadar etkisini göstermeye devam etmektedir

Neauvia uygulaması sonrası, uygulama bölgesinde hafif kızarıklık, hafif şişme, hafif morluk, hafif hassasiyet ve kaşıntı görülebilir. Bu belirtiler birkaç saat içinde azalabilir, dudak bölgesinde daha uzun sürebilir çünkü bu bölge çok hassastır. Genel olarak Neauvia iyi tolere edilir, kişinin günlük hayatı genellikle etkilenmez.

Uygulama sonrası bazı sonuçlar hemen görülür. Tam etkinin görülmesi bir hafta on günü bulabilir

BDDE ile bağlanmış HA içeren diğer dolgulara göre Neauvia’nın ısıya karşı direnci çok daha yüksektir içindeki bağlayıcı olarak PEG kullanılmasından dolayı yaz sezonunda da uygulanabilir

Dolgu işlemi sırasında iğne veya kanülün yüzde neden olduğu travma ile cildin kollajen üretimi de az da olsa tetiklendiğinden, cilt eskisinden daha kötü hale gelmez.